Kimlər deputat seçildi? - Yeni adlar var: "Exit-poll"un NƏTİCƏLƏRİ

Baxış sayı: 
207
1  
0  

 
ABŞ-ın "AJF Associates İnc." şirkəti növbədənkənar parlament seçkilərində aparılan"exit-poll"un nəticələrini açıqlayıb.
Publika.az xəbər verir ki, şirkətin rəhbəri Corc Börnbaun "exit-poll"un 1053 məntəqəsini əhatə etdiyini bildirib. 47 sahə üzrə nəzarətçiyə verilən müsahibələr təhvil alınıb.
Bu nəticələr Nyu-York şəhərindəki mərkəzə ötürülüb. Gün ərzində 76 min müsahibə aparılıb. Nəticələr yenidən Bakıya göndərilib. Hər seçki dairəsi üzrə xəta xətti 3,6-3,9 faiz civarında götürülüb.
Aparılan "exit-poll"un nəticəsi:
Partiyalar üzrə: YAP - 69 yer
Müstəqil deputatlar - 41 yer
VAP - 3
DİP - 1
BQP - 1
BAXCP -1
VHP - 3.
Beləliklə, “exit poll”un nəticələrinə əsasən lider namizədlərin siyahısını təqdim edirik:

Seçki dairəsi Namizəd     AJF&Associates İnc.
(ABŞ)
 
8 Binəqədi birinci Quliyev Azay     46,2 %  
9 Binəqədi ikinci Qafarov Kəmaləddin     62,7 %  
10 Binəqədi üçüncü Musayev Madər     58,1%  
11 Qaradağ seçki Hüseynov Aydın     57,4%  
12 Qaradağ-Binəqədi-Yasamal Xasayeva Səbinə     50,9%  
13 Xəzər-Pirallahı Əliyev Rauf     46,9%  
14 Xəzər Məmmədov Soltan     52,6%  
15 Yasamal birinci Quliyev Ülvi     47,1%  
16 Yasamal ikinci Qədirli Erkin     40,8%  
17 Yasamal üçüncü Allahverdiyev Elnur     56,9%  
18 Nərimanov-Nizami Musabəyov Rasim     40,9%  
19 Nərimanov birinci Məmmədov Hikmət     45,7%  
20 Nərimanov ikinci Əliyev Adil     60,9%  
21 Nəsimi birinci İbrahimqızı Məlahət     61,1%  
22 Nəsimi ikinci Mollazadə Asim     47,1%  
23 Nəsimi-Səbail Səmədzadə Ziyad     49,0%  
24 Nizami birinci Nurullayeva Könül     42,3%  
25 Nizami ikinci Vəliyeva Sədaqət     62,1%  
26 Sabunçu birinci Fazil Mustafa     45,7%  
27 Sabunçu ikinci Salahzadə Əliabbas     57,1%  
28 Sabunçu üçüncü Quliyev Eldar     41,8%  
29 Səbail Nigar Arpadarai     42,5%  
30 Suraxanı birinci Fətəliyeva Sevinc     60,9%  
31 Suraxanı ikinci Əliyev Etibar     41,7%  
32 Suraxanı üçüncü Həsənova Afət     64,1%  
33 Xətai birinci Mirələmov Hüseynbala     57,1%  
34 Xətai ikinci Zabelin Mixail     47,3%  
35 Xətai üçüncü Abbasov Rauf Arif     41,8%  
36 Xətai dördüncü Həsənquliyev Qüdrət     42,9%  
37 Nizami birinci (Gəncə) Kərimzadə Pərvin     44,0%  
38 Nizami ikinci (Gəncə Həmzəyev Naqif     45,2%  
39 Kəpəz bicini (Gəncə) Cəfərov Müşfiq     46,4%  
40 Kəpəz ikinci (Gəncə) Quliyev Musa     41,3%  
41 Sumqayıt birinci Hüseynova Hicran     52,1%  
42 Sumqayıt ikinci Mirkişili Tahir     54,0%  
43 Sumqayıt üçüncü Hacıyev Emin     53,8%  
44 Sumqayıt-Xızı Məmmədli Müşfiq     54,1%  
45 Abşeron Əsədov Oqtay     63,8%  
46 Şirvan İltizam Yusifov     49,8%  
47 Mingəçevir Mirzəzadə Aydın     51,1%  
48 Yevlax Məmmədli İlham     52,0%  
49 Yevlax-Mingəçevir Hüseynli Əli     57,5%  
50 Abşeron-Qobustan Şahin Seyidzadə     43,1%  
51 Qusar Badamov Azər     52,7%  
52 Quba Əhmədov Vahid     41,5%  
53 Quba-Qusar Rafailov Anatoliy     43,0%  
54 Şaban-Siyəzən Qurbanov Sadiq Haqverdi     50,5%  
55 Xaçmaz şəhər Səlimov Eldəniz Adil     57,9%  
56 Xaçmaz kənd Mikayılova Sevil Əlirazi     44,4%  
57 Kürdəmir Ağazadə Əminə     50,8%  
58 Hacıqabul-Kürdəmir Hüseynov Rəfael     52,2%  
59 Salyan Əhmədova Jalə     59,2%  
60 Salyan-Neftçala Ağamalı Fəzail     49,3%  
61 Neftçala Rüstəmxanlı Sabir     40,8%  
62 Saatlı Ələkbərov Əziz     43,1%  
63 Sabirabad birinci Cəfərov Kamal     50,9%  
64 Sabirabad ikinci Məmmədov Ramin     54.0%  
65 Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir Əmiraslanov Əhliman     64,5%  
66 Biləsuvar Məhərəmov Bəhruz     52,0%  
67 Cəlilabad şəhər Malik Həsənov     62,2%  
68 Cəlilabad kənd Nəsirov Elman     52,2%  
69 Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar İbrahimli Fəzail     50,2%  
70 Masallı şəhər Məmmədov Məşhur     64.0%  
71 Masallı kənd İsgəndərov Anar     61,2%  
72 Yardımlı-Masallı Qasımlı Musa     51,2%  
73 Lənkəran şəhər Quliyev Rüfət     54,1%  
74 Lənkəran kənd Rəcəbli Hadı     53,5%  
75 Lənkəran-Masallı Paşazadə Cavanşir     58,6%  
76 Lənkəran-Astara Əsgərov Ziyafət     61,2%  
77 Astara Mahmudov Rəşad     61,2%  
78 Lerik Məmmədov İqbal     42,0%  
79 İmişli Nurullayev Razi     48,3%  
80 İmişli-Beyləqan Qənizadə Çingiz     50,6%  
81 Beyləqan İsmayılov Şahin     63,3%  
82 Ağcabədi Rzayev Tahir     60,5%  
83 Ağcabədi-Füzuli Abbasov Aqil     60,0%  
84 Füzuli Bayramov Vüqar     56,7%  
85 Şamaxı Tamam Cəfərova     49,8%  
86 İsmayıllı Novruzəli Aslanov     52,8%  
87 Ağsu-İsmayıllı Kərimli Tahir     50,8%  
88 Göyçay Hacıyev Sabir     54,1%  
89 Göyçay-Ağdaş Əfəndiyev Məzahir     49,8%  
90 Ağdaş Osmanov Cavid     60,9%  
91 Ucar Həsənov Ramil     51,9%  
92 Zərdab-Ucar Əliyeva Jalə     52,9%  
93 Bərdə şəhər Yıldırım Fatma     59,9%  
94 Bərdə kənd Oruc Zahid     60,4%  
95 Tərtər Alıyev Sahib     41,2%  
96 Goranboy-Naftalan Məmmədov Anar     59,8%  
97 Goranboy-Ağdam-Tərtər Vəliyev Ağalar     66,3%  
98 Şəmkir şəhər Sahibə Qafarova     62,2%  
99 Şəmkir kənd Həsənov Nurlan     62,7%  
100 Şəmkir-Daşkəsən Bayramov Kamran     63,8%  
101 Göygöl-Daşkəsən Mirbəşir Elşad     43,1%  
102 Samux-Şəmkir Səfərov Nizami     63,3%  
103 Gədəbəy Hüseynova Sevinc     61,1%  
104 Gədəbəy-Tovuz Nağıyev Arzu     50,2%  
105 Tovuz Paşayeva Qənirə     57,3%  
106 Tovuz-Qazax-Ağstafa Ağayevə Ülviyyə     51,1%  
107 Qazax Seyidov Səməd     64,1%  
108 Ağstafa Cəfərov Nizami     63,1%  
109 Balakən Məhəmməliyev Nəsib     60,5%  
110 Zaqatala Musayev Elşən     49,5%  
111 Zaqatala-Balakən Əliyeva Kamilə     50,7%  
112 Qax Kərimli Azər     51,7%  
113 Şəki şəhər İsgəndərov Vüqar     54,9%  
114 Şəki kənd birinci Əli Mənsimli     51,2%  
115 Şəki kənd ikinci Feyziyev Cavanşir     65,0  
116 Qəbələ Heydərov Fəttah     70,6%  
117 Oğuz-Qəbələ Aqiyə Naxçıvanlı     68,0%  
118 Ağdam şəhər Əliyev Bəxtiyar     62,2%  
119 Ağdam kənd Sadlqov Bəxtiyar     60,6%  
120 Cəbrayıl-Qubadlı Məmmədov Ceyhun     54,2%  
121 Laçın Abbaszadə Mahir     58,2%  
122 Xankəndi Gəncəliyev Tural     57,1%  
123 Kəlbəcər Aqil Məmmədov     61,1%  
124 Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd Elman Məmmədov     55,0%  
125 Zəngilan-Qubadlı İsmayılov İmamverdi     53,4%  

 

Загрузка...
Загрузка...